Z duality k Srdci, k pravému já

Rozevírající nůžky – symbol polarizace nebo jednoty?

Možná jste také někde slyšeli nebo četli v souvislosti s polarizací společnosti ve smyslu vědomých-nevědomých, otevřených-uzavřených atd. o symbolu rozevírajících nůžek. Zdá  se mi to jako velmi  názorný symbol, tak na něm ukážu rozdíl mezi vnímáním z místa duality (nějakého duálního programu) a z místa Srdce – ve stavu pravého já.

Z místa duality se zaměřujeme na rozevírající čepele. Působí to trochu stresově, že? Jestli se totiž stále více otevírají, pak je jasné, že jestli se teď nebo velmi brzy nedostanete – vy nebo někdo jiný – na správnou stranu nůžek (nebo nepoznáte, která z nich to vůbec je…), už možná na tu druhou stranu ani nezvládnete přeskočit… Nebo jste v klidu, protože jste přesvědčeni, že na té správné jste, a jen podle toho hodnotíte druhé?

Z místa Srdce mohou být rozevírající nůžky symbolem jednoty, Srdce, neduálního vnímání… Vidíte to tam? Ano, je to místo je uprostřed. Místo bez polarizace. Místo, z kterého můžeme vnímat to, co se děje v tomto dualitním světě, aniž by nás to posunulo na jednu z čepelí tím, že se ztotožníme s nějakým názoremA z tohoto místa také jednat. Být součást toho všeho, ale mimo dualitní houpačku, mimo dualitní rozevírání nůžek..

Symbol rozevírajících nůžek ve smyslu polarizace je duální program, který vám může pomoci cítit se lépe, když si myslíte, že jste na té správné straně. Může vás znejistit, jestli váháte, který názor je ten správný, aby vás jeho následování náhodou nedostalo na tu špatnou stranu… Může ve vás tento program také tvořit obavy, aby vás na tu špatnou stranu například nestahovat váš partner, nějaké jídlo nebo jakýkoli jiný projev.

Ten střed je ryzí přítomnost, portál Srdce. I když se někdy může zdát, že svět je vzhůru nohama, názory druhých z jiné planety, každý z nás může z obou čepelí (z jakéhokoli duálního programu) přejít do středu.. Bezpečně, bez obav, že by se zřítil kamsi, bez obav, že neví, jaké další kroky následují  krom toho v tady a teď..  Být v tom středu, ať je názor druhého jakýkoli, ať pramení odkudkoli, ať momentálně vibruje na jakékoli úrovni.. Není podstatné, co druzí.. Nemáte vliv na to, co druzí…

Jestli se chcete dostat z čepelí nůžek, z duální houpačky, neřešte, jak co mají druzí, nepolarizujte společnost, druhé, vztahy, činy, myšlenky své ani druhých. Vnímejte místo na nůžkách, kterého se držíte..  jestli vám dává smysl Srdce, pak se otevřete vnímání duálních programů, jenž nás drží na čepelích a odpoutávejte se od nich. Otočte se k Srdci a jděte jeho směrem, směrem, kterým nás vede… směrem do středu nůžek.. ♥ A z něj pak vnímejte i druhé a jestli bude chtít, podejte mu ruku, jestli bude chtít zůstat na jedné z čepelí, respektujte to ♥♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *