Přetíná Srdce pouta? A o duálních hrách a stavění zdí

by Petra

Ano, součástí cesty Srdce je i uvědomit si a rozlišit, kde jsme uvízli v duálních poutech. kde se účastníme nějakých duálních her o energie. Ta pomyslná pouta jsou však pouze v nás, nehledejte je v ně. Sami v sobě můžeme přetnout pouto, jenž nás poutá k nějakému duálnímu vzorci.

A co pak? Přetnuto, co následuje? Vlastně to odpovídá tomu, co se stane, když byste tak udělali ve fyzickém světě – vznikne prostor. Bez pouta. Prostě prázdný prostor. Z prázdného prostoru jsou lidé ale velmi často nesví, není to ohraničené, nemá to jasnou formu – předtím tam bylo aspoň to pouto, ale teď NIC. A tak máme tendenci ten vzniklý prostor něčím zaplnit. A když jsme přetnuli ta pouta – tedy chtěli něco ukončit, nabízí se do toho prostoru postavit zeď. Chápete, aby bylo jasné, že tam není cesta. Tedy tak to chce naše ego, které se toho prázdného nevyzpytatelného prostoru obává.

Ale přetnutí pout není o stavění zdí. Přetínání pout ve stavu Srdce je o ukončení duálních her – nechcete pokračovat v tom, jak něco bylo, protože vám došlo, že i když to třeba někdy dříve bylo o poutech láskyplných – na úrovni Srdce, postupně se to pokřivilo do těch duálních. A nebo to bylo pokřivené od začátku, to je jedno.

Srdci nejde o to přetnout duální pout a postavit místo toho duální zeď. Srdce tvoří prostor, kde může proudit energie srdce ♥

Ano, někdy to může být tak, že když přetnete své pouto k nějaké duální hře, druhému se to nemusí ani trochu líbit a postaví tam onu zeď. Nejde ale o druhé, jde o vás. Všímejte si toho, jak to máte u sebe – jsou tam duální pouta? Jsou tam zdi? Ve vztahu k něčemu nebo někomu? Proč? Jaká duální hra je v tom z vaší strany?

Přetínání vlastních pout či boření zdí v nás.. děje se tak v podstatě samo. Jak si uvědomíte, že něco je pokřivené a otevřete se v tom svému Srdci bez svých osobních záměrů, jak něco má být, jak je co správné, kdo v těchto hrách je viník a kdo oběť, tak pak… pak se TO… postupně nebo i velmi rychle a razantně přetne, zboří.. SAMO.

A vychází to z pochopení souvislostí nějakého svého jednání a ze sebe-přijetí toho, že něco mám jinak, než po mě chce někdo jiný nebo než jsem se do té doby snažila přetvařovat, aby.. aby něco. Není to o odsuzování druhých, není to o tom, přesvědčit druhého, aby to vnímal jako my.

Je to o přetnutí pout a vytvoření prostoru – v nás i mezi námi i druhými – z naší strany. Jak to bude z druhé strany, nechte zase na druhém…

Mějte odvahu přetnout duální pouta, ale vzniklý prostor nechte volný… přístupný… Nestavte v sobě zdi vůči druhým. Stavíte je totiž pouze sami proti sobě…

Foto Moni Hruška ♥

You may also like

2 comments

Konzultace 17. 12. 2020 - 19:42

Petro, mluvíte mi z duše! Ale přesto si s jednou věcí nevím rady s pořád se točím na místě. Jak probíhají nyní konzultace? Je možné se sejít i nějak online? Děkuji, Simona

Reply
Petra 18. 12. 2020 - 18:45

Se Simčou jsme již domluvené, jen pro ostatní – konzultace probíhají stále, písemně, telefonicky, záleží jen na domluvě. Písemné konzultace jsou skvělé v tom, že už samotné sepsání toho, co řešíte, vám samotným může mnohé odkrýt :), i se pak k tomu můžete vracet, může se na to pak snadněji i navázat. Ale součástí toho může být i spojení přes telefon atd.

Reply

Leave a Comment