Z duality k Srdci, k pravému já

Prostor zvaný přátelství

Jakékoli vztahy nám mohou pomoci v sebepoznávání, ne jinak je tomu s těmi přátelskými. Právě v rámci těch přátelských se mnoho lidí dokáže poprvé více otevřít, projevit to, co měli do té doby spíše v sobě ukryté, aby byli druhými přijímány. S blízkými přáteli dokážeme sdílet sami sebe často mnohem otevřeněji než tomu mohlo být třeba s rodiči.

Ale i v přátelských vztazích se můžeme zdokonalovat v duálních hrách, zakoušet jaké to je mít nad někým určitou moc i být sevřen z různých důvodů v moci jiného.  I v přátelských vztazích to může být protkáno duálními pouty a z pocity velkého souznění to může i těchto vztazích přejít k bojím o energie či stavění zdí.

Co pro vás znamená přátelství? Má pro vás přátelství nějakou konkrétní formu? Musí váš kamarád/ka něco splňovat, aby byla hodna toho být vaším přítelem? Musíte v nějakém přátelském vztahu být velmi pozorní, abyste se druhého něčím nedotkli? Máte v nějakém vztahu témata, o kterých není radno vtipkovat? Musíte mít stejný názor jako váš přítel? Vadí vám, když přítel má jiný názor nebo když na některé věci nazíráte jinak? Uvědomujete se si v rámci nich nějaké duální hry? Postavili jste nějakému svému příteli do prostoru vašeho přátelství zeď? Proč? Nebo postavila zeď druhá strana? Co vás něco takového naučilo o sobě, o životě, o vztazích?

V podstatě v každém člověku je ukrytý náš přítel, s někým toto poupě rozkvete, ale s každým člověkem, s kterým se setkáte, můžete jako s přítelem jednat. Nezapomeňte však, že tím nejbližším přítelem jste sami sobě vy sami – a na pozadí vztahu s kýmkoli jiným, je náš vztah k sobě samému.

Jak vnímáme druhé – kohokoli – nás otáčí k sobě samému. Kolik duálních her hrajeme s druhými, tolik jich hrajeme sami se sebou. Kolik zdí vystavíme vně, tolik jich máme i v sobě.

Bezpodmínečná láska k druhým nás učí bezpodmínečné lásce k sobě samému a opačně. Všechny vztahy v našem životě jsou o nás. V každém můžeme zahlédnout jen sami sebe ♥

Ručně malovaný šperk s krystalem na míru a esence Srdce na fotce je dar kamarádka – kamarádce. Šperk i esence nesou energii jejich přátelského – velmi otevřeného a láskyplného – vztahu. Děkuji, že mohl skrze mě tento dar vzniknout, i mě odkryl mnohé o prostoru zvaném přátelství ♥


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *