Kolektivní vědomí – z jaké úrovně vás ovlivňuje?

by Petra

Jestliže máme pocit, že nás nepříjemně ovlivňuje kolektivní vědomí, vede nás to k sobě, jak jinak :-) Otevřete se tomu, co vás – ve vás – vede k tomu, že to takto vnímáte. Jestliže máte pocit, že vás ohrožuje, vysává a manipuluje s námi někdo jiný nebo třeba kolektivní vědomí, pak je to pouze zrcadlo, které vás vede vnímat, kdy je tomu tak na nějaké úrovni, v nějaké formě a v nějaké záležitosti (nebo obecně) i z naší strany.

Vytváříme si důmyslné struktury vzorců myšlení a chování, v rámci kterých se schováváme sami před sebou a raději ukazujeme na druhé, vnější okolnosti nebo právě kolektivní vědomí. A když dojdeme k tomu, že je třeba změnit něco u nás, pak velmi často buď ve smyslu ještě většího posílení oněch podstatu popírajících vzorců nebo výměnu jednoho vzorce za jiný.

Protože…. jak nahoře, tak dole, jak vně, tak uvnitř…

Jestli už vám nedává smysl se těchto schovávaček před sebou samým účastnit, začněte si všímat, kdy tomu tak je. U sebe. Začněte si všímat, proč vnímáte něco, jak vnímáte. Všímejte si, kdy v rámci toho, co děláte, vám jde o to přiohnout něco podle sebe – získat z toho víc pro sebe. Všímejte si, kdy vy sami se snažíte manipulovat druhými, okolnostmi a tím vlastně i sami se sebou.

Všímejte si, kdy se účasníte her o energie – kdy s nimi vy sami začínáte a kdy se do nich necháte vtáhnout druhými nebo vnějšími okolnostmi. Všímejte si toho, kdy používáte další nástroje (například krystaly), abyste dosáhli v rámci duální her svého.

Nejde o to, co vidíte, co se děje, ale o to, jak to vnímáte. Otevřete se rozlišování, kdy něco vnímáte v rámci duálního vnímání a kdy z úrovně energie Srdce. To, jak něco vnímáme, stojí za tím, jaký to má na nás vliv i jak na to zareagujeme.

Můžeme se přidat do přetahované o energie, jak je tomu běžné v rámci duálního vnímání. Máme ale také jinou možnost.

Máme možnost se přetahování o energie přestat účastnit. Ne tím, že strčíme hlavu do písku. I to je přetahovaná a obava, že nás někdo o naší energii připraví. Tím, že se otevřeme tomu, co sami v sobě odmítáme, popíráme, od čeho v sobě se chceme oddělit, protože to považujeme za něco nepatřičného, nečistého..

Když se otevřeme – tomu popíranému, tomu nepatřičnému, odmítanému nebo například bolavému v nás – a otevřeme se přijetí toho svým srdcem, zjistíme, že možnost přestat hrát duální hry nás otevírá jiné úrovni – bez her o energii. Otevřeme se úrovni energie Srdce.

A zjistíme, že s úrovní energie Srdce můžeme být ve spojení jak na úrovni vědomí osobního vědomí, tak na úrovni vědomí kolektivního…

You may also like

Leave a Comment