Limbický rebel a rebel Srdce

by Petra

Limbický rebel rebeluje pro samotnou rebélii – proti ostatním, systému, někdy klidně i sám proti sobě. Může mu dělat i velmi dobře, že tím druhé vyvádí z rovnováhy. Může mu svým způsobem dělat i dobře, dostávat do podivných situací i sám sebe. Dělá mu dobře celkově to, že v rebelském vzorci je – je to totiž hustý, chápete 😉

Každý duální vzorec nám dává určitou jistotu, víme jak to v rámci něm funguje a dobrovolně tento vzorec živíme svou energií. Celá tato hra je živena emočními otisky a funguje většinou v provázání na celý zástup navzájem propletených duálních programů.

U rebela Srdce je to tomu jinak.

Rebel Srdce jde svou cestou, protože je k tomu vedený Srdcem. Je mu ve své podstatě jedno, jak jeho cestu vnímají druzí, nedělá mu „líp“, když jeho cestu někdo chválí, není mu „hůř“, když jeho cestu někdo kritizuje. Ví, že jde, tam a jak nyní má jít. Tečka.

Dokáže rozpoznat, kdy je vedený Srdcem a kdy jde o nabídky duálních programů a otisků. Dokáže rozlišit, co jsou duální emoce a co emoce z úrovně vedení Srdce.  Podivné situace se mu vyhýbají, většinou naopak vším proplouvá plynule a jestli vznikají nějaké tlaky, tak spíše u druhých lidí.

Rebel Srdce dokáže být v klidu i v dočasném prázdnu a stavu „Nevím“, nenechá se v této fázi strhnout k nějakému duálnímu vzorci, jen aby už někde byl..

Rebel Srdce je rebelem pouze pro druhé. Oni ho tak vnímají. On sebe ne. Už nemá potřebu rebelovat. Je prostě jaký je. Někdy se to druhým zdá fajn, někdy ne. To, jaký „rebel Srdce“ je, může přitáhnout ty, které sami v sobě cítí volání něčeho podobného. Někdy to, jaký „rebel Srdce“ je, druhé naopak vytáčí, protože nabourává jejich představy o tom, jak by co mělo být nebo fungovat. 

Rebel Srdce žije v jiném světě – ve svém. Funguje to tam jinak, nesnažte se to z úrovně duálního vnímaní chápat, jen si tím zvýšíte tlak 😉

Pro druhé může rebel Srdce jednat někdy nepředvídatelně, přesto rebela Srdce to vede v tom samotném základu stále stejným směrem. K Srdci. Tam nejsou struktury a systémy, jak je známe v běžném pojetí nebo jak jsou na úrovni limbických otisků a duálních vzorců.

Svět rebelů Srdce je tvořen energií srdce. A není to o tom, že by Srdce popíralo existenci něčeho jiného. Jen Srdce jasně vede k tomu tvořit rezonanční kruhy energie srdce a být tím pádem i v realitě, která je touto energií tvořená. A jde to i v rámci současného světa.

Ale chápu – pro duální mysl to může být strašidelné, neuchopitelné, až dráždivé… ta jednoduchost v tom. I můj limbický rebel se sem tam ještě ozve a zkouší, zda se chytnu a nechám se zlákat na mnohem sofistikovanější způsoby než je ono jednoduché plutí v rytmu svého Srdce ♥

PS: Jak jsem ke vzorci rebelství přišla já nikdo z rodiny netuší. Kde k němu přišel Toník, je ale jasné všem 😀

You may also like

Leave a Comment