Z duality k Srdci, k pravému já

Pevná tkáň (kosti) – naše základní duchovní energie

Naše fyzické tělo není jen naším „dopravním prostředkem“, ale je jádrem našeho fyzického bytí. Naše tělo je pilířem, díky kterému můžeme prožívat pozemský života a je úzce propojeno se všemi ostatním úrovněmi našeho bytí – s naší mentální, emocionální a duchovní energií.

Naše buňky se formují primárně třemi základními  způsoby – jako pevná tkáň, měkká tkáň a tělní tekutiny.

Vše začíná od tkáně pevné – páteř je část fyzického těla, která se formuje jako první po početí, vše ostatní se odvíjí od ní. Kosterní systém (zejména kosti a páteř) odpovídá naší základní duchovní síle a energii našeho početí, tedy tomu základnímu vzorci, s který jsme zahájili tento život. Tento základní vzorec obsahuje jak naše emoční (limbické) otisky, tak možnosti našich specifických vlastností, schopností, talentů a vyšších potenciálů. 

Úlohou našeho limbického otisku je pomoci nám dozrát. Úlohou našich potenciálů je pomoci nám rozkvést 😉 ♥

Duchovní energii vnímám jako energii naší duše a našeho jedinečného a „otevřeného“ (nikoli uzavřeného a striktně daného) plánu pro současný život.

Pevná tkáň – základní duchovní energie

Pevná tkáň (zejména kosti) je základem, na kterém je naše tělo postaveno. Kostní struktura (s páteří v jejím centru) je základní forma – základní vzorec, s kterým jsme se narodili. Kosti nám umožňují tvořit naše tělo do jedinečného tvaru – skrze svaly a tělní tekutiny. Pevné tkáně obsahují uvnitř nás tu nejhutnější formu energie a tedy také nejvíce energie.

Jak jsou kosti naší základní strukturou a nosný základem pro měkké tkáně a tekutiny, tak je energie naší duše motorem pro naše myšlenky a pocity. Náš život na Zemi není možný bez kostí ani bez propojení s naší duší.

Pevná tkáň nás spojuje s naší základní – duchovní energií – energií duše, srdce,..

V kostní tkáni je soustředěna naše základní duchovní energií a její projevení se v našem životě odpovídá úrovni našeho vědomí a je vyjadřována našimi myšlenkami, emocemi, s naším vnímáním a komunikací se sebou samým i s vnějším světem.

Spojení s naší duchovní energií

Na spojení a práci s naší duchovní energií je zaměřena spousta „terapií“, každá na spojení s ní jde trochu jinak. Některé metody  pracují také přímo s kosterním systémem, zejména s páteří nebo s páteřními reflexy (i když nemusí jít vysloveně o cíl propojit se duchovní energií, většinou spíše ze zdravotních důvodů.)

V rámci krystaloterapie pracuje se základní duchovní energií jeden naprosto výjimečný krystal – selenit, s kterým se můžete propojit i skrze krystalovou selenitovou esenci, která patří mezi ty vůbec nejblíbenější krystalové esence, které si lidé objednávají opakovaně, protože je aktuální v podstatě stále ♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *