Vzkaz od srdce, který přinesl drak (Štěpánka)

by Petra

Dnes ráno se po dlouhé době ozval můj drak: „Potřebuješ jen tolik, abys mohla vzlétnout, vše ostatní najdeš vždy tady na Zemi. Až budeš vědět, co to je, poletíš.“

Chvíli mlčím a pak odpovídám: „Potřebuji jen své srdce.“

A on se na mě podívá a zdá se, že se usmívá: „Tak jsi připravená vzlétnout.“

Cokoliv děláme, cítíme a prožíváme, máme dělat skrze své srdce. A to neznamená, že ho máme celé odevzdat. Naše srdce je vždy jen naše. Vždy nám dokáže říct, kdy je dost. Vždy nám dokáže říct, co je právě třeba. Stačí mu naslouchat. V našem srdci se propojuje vše, co jsme. Tam se potkávají všechny naše energie, všechny naše části. Srdce je místo nejvyššího sněmu všeho, kým a čím jsme. Můžeme mít rozhádaný parlament nebo vzájemně se podporující a spolupracující společenství. Naše srdce je přímá cesta ke Zdroji. Ono je Zdroj. Ono je to místo skrze které jsme neustále propojení s tím, čím doopravdy jsme. Jsme láska. Nekonečná a všeobjímající.

Naše srdce je drobná hříčka Existence. Na něm závisí naše existence tady na Zemi. Tlukot srdce říká: „Toto tělo je naživu“. A zároveň nám svou vibrací neustále šeptá, kdo jsme. A my ho často neslyšíme. Víme jen, že jsme naživu. A bojíme se dne, kdy naživu nebudeme.

Někdy ten druhý vzkaz uslyšíme teprve v okamžiku, kdy utichne tlukot srdce někoho jiného. Nebo v okamžiku, kdy se nám někdo natolik vzdálí, že vibraci jeho srdce už nemáme na dotyk. A přesto je dokážeme vnímat. V tu chvíli si uvědomíme, že to kým pro nás byli, nebylo jen tělo. A uvědomíme si, že ani my nejsme jen tělem. Že jsme něčím mnohem větším, něčím, co nedokážeme pojmout myslí, ale co můžeme cítit díky tlukotu našeho srdce. Něčím, co je za tímto srdcem. Něčím, co se našeho srdce lehce dotýká, co na něj působí svou jemnou vibrací. A naše srdce mu odpovídá svým tlukotem. Navzájem si říkají: „Tady jsem. Vím, že tady jsi.“

Zastavte se, zaposlouchejte se do tlukotu svého srdce a dotknete se podstaty sebe sama. Obejměte někoho, položte hlavu na něčí hruď a vnímejte vibraci jeho srdce. Pochopíte, že jste jedním. Pochopíte mystérium života. Života, který nikde nezačíná a nikde nekončí. Protože vše je jen jedním. Jedinou energií. Vše je LÁSKA.

Kategorie Sdílení srdcí: Štěpánka

Děkuji Štěpánko ♥

You may also like

Leave a Comment