PreDrak a Marti, Sdílení Srdcí

Cesta srdce – Jak se dostat blíž ke srdci? (PreDrak)

Síla osobnosti (našeho Ega) muže byt překážkou ve snaze dostát se blíž ke srdci. Silné negativní zkušeností, které v životě zažijeme, vytváří emocionální uzly. Ty jsou pak obezděný strachy, které se ozvou jakmile se tomu emocionálnímu uzlu někdo nebo něco přiblíží. Tento mechanizmus vzniká přirozeně a automatický. Jsou však i situace, které jsme špatně pochopili a potřebujeme naprogramovaný vzorec chování nebo reakce smazat nebo alespoň přepsat tak aby tam už nebyl strach.

Podobna situace je s myšlenkami. Třeba nás v mládi někdo hodně kritizoval nevhodným způsobem a myslíme si, že nejsme dost dobrý, a že se do srdce nedokážeme dostat.

Nakonec problém můžou být přesvědčeni. Takhle by se to nemělo dělat. Neslyšel jsem o tom nic tudíž, musí se nejspíš jednat o nějaký nesmysl.

Níže jsou popsaná tři krátká a jednoduchá cvičení, která můžou pomoct zviditelnit podobné překážky. Jedná se o cvičení, která jsem sám obdržel v meditaci – nevaznou na nich žádná cizí autorská práva. Každé cvičení dělejte maximálně 3-5 minut – nechceme aby se nám do toho moc pletli myšlenky. Jde spíše o to představit si situaci a zapojit se citově – zapojit se a udělat ho ze srdce. Vnímejte obrázky nebo pocity, které se vám při cvičení můžou objevit. Je to komunikace vašeho srdce pro vás – nemusí to dávat smysl logický, intuitivně však tomu budete rozumět.

Před každým cvičením se uvolněte a sedněte si tak aby páteř byla vzpřímeně. Vědomí zkuste přenést do srdce – pomáhá si položit dlaň na srdce; u mužů pravou u žen levou dlaň. Nadechněte se třikrát zhluboka nosem a následně vydechněte pusou bílý kouř. S každým výdechem si řekněte “moje tělo je uvolněné”.

1) Cvičení Emoce – Představte si sebe jako velký oceán. Staňte se jim. Pociťte a vnímejte sebe jako oceán. Bojíte se tmy jeho hlubin? Je hladina klidná nebo jsou tam obrovské vlny? Cítíte sílu oceánu? Jak to ovlivňuje vaše emoce?

2) Cvičení Mysl – Představte si sebe jako orla. Staňte se jim. Pociťte a vnímejte sebe jako orla. Letíte vysoko nad krajinou. Pozorujte přírodu pod a kolem sebe. Je něco, co byste chtěli změnit? Proč? Jaký je to pocit vznášet se jako orel na větry a být jen pozorovatelem? Jak to ovlivňuje vaší mysl?

3) Cvičení Otevřenost – Představte si že se nadechujete a vydechujete do srdce. Každý nádech naplňuje vaše srdce láskou. S výdechem naopak vyzařujete lásku ze srdce do vašeho okolí. Pokuste se to dělat rytmický. Udělejte cca 10 nádechu/výdechu.

Nyní – dýchejte v celém vesmíru. Pociťte a vnímejte při každém nádechu a výdechu lásku ke všemu stvoření. Nadechněte do sebe celý vesmír. Při výdechu pošlete lásku celému Univerzu.

Možná budete cítit, že váš srdce jakoby nebylo dostatečně velké. Zkuste ještě víc otevřít své srdce – může chvíli trvat, než zažehnete oheň srdce. Pociťte a vnímejte lásku a jednotu matky (Země), otce (Slunce nebo Nebe) a dítěte (Vás). Svatá trojice spojená v jednotě. Univerzum.

Predrag na Rozkvést

Kategorie Sdílení srdcí: PreDrak a Marti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *