Z duality k Srdci, k pravému já

Neúčastnit se rozdělování, spojit skrze Srdce

Hodně lidí si myslí, že současná situace rozděluje společnost obecně i lidi si jinak blízké. A že za to mohou rozdílné názory na devatenáctku, testování, očkování, vládní nařízení a související témata. Ne. Nic z toho nás s druhými nerozděluje.

Současná situace jen zvýrazňuje to, co nás rozděluje  i kdykoli jindy – když nějakému názoru (jakémukoli) dáváme větší důležitost než vzájemné lásce a respektu. 

A v tomto opravdu nezáleží na tom, jestli si myslíte, že jste vědomý člověk, a víte, co a jak… Záleží na tom, jak moc je pro vás nějaký názor důležitý. Čím mu dáváte větší důležitost, tím může způsobit větší pocit oddělenosti od druhého – nezpůsobuje to však ten názor, ale naše připoutanost k němu.

Naše připoutanost k názorům stojí za tím, že nám vadí odlišné názory, že si myslíme o druhých, že jsou hloupí, naivní a kdo ví jací, když mají názory jiné nebo si dovolí takový luxus, že nemají na něco dokonce žádný svůj osobní vyhraněný názor 🙂

Neúčastněte se rozdělování. Dovolte sobě i druhým volit si svou cestu – ať si myslíte, že je to volba vědomá nebo nevědomá, správná nebo špatná. Pusťte se hodnocení, shazování, zesměšňování a odsuzování druhých lidí, jiných názorů, rozhodnutí a cest.

Důvěřujte tomu, kam jste vedeni vy a důvěřujte i druhým. Nechte svým blízkým jejich názory, jejich cestu. Nelámejte je na svou stranu. Nezlobte se na ně za jinakost. A odpusťte jim, jestli se oni zlobí na vás, neberte to osobně – není to o vás. A to, co prožíváte je zase jen o vás…

O svobodu, spojení se sebou samým a životní energií jako takovou nás nemohou připravit druzí. Zdroj toho je v nás samých. Oddělit se od toho můžeme jen my sami.

Mmch…

Moje sestra je očkovaná (není jen má sestra, i zdravotní sestra), moje maminka se také nechá očkovat. A víte co? Naše vztahy to nijak neovlivnilo. Není to nic, co by nás rozdělovalo. Ale nás nerozděluje ani žádné jiné odlišné vnímání něčeho. Je pro nás důležitější láska a porozumění na úrovni srdce než na úrovni názorů. Dáváme přednost vzájemné lásce a respektu.

Milujte své bližní. Nebojte se o ně. Nebojte se o sebe. O všechny je postaráno.

Děkuji za možnost sdílet vaše světlo prostřednictvím barevných otisků – tento nese energii spojení s břízou ♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *