Transsexualita aneb být vtělení na Zemi Srdcem

by Petra

Ha, dnes jsem se ve videu pro Kruh ♥ neplánovaně dostala přes téma fyzického těla a kolektivního vědomí k tématu transsexuality. 

Jako dítě jsem poměrně dost tíhla k roli „kluka“, nejen kvůli tomu, že u kluka se zdálo, že je tak nějak snesitelnější, že „zlobí“ a jde mimo to, co se požaduje a mimo cesty, kterými se běžně chod, možná i proto, že si rodiče přáli k mé ségře Luci spíše toho Petra než Petru.. Přišlo mi celkově nějak přirozenější stylizovat se do kluka, cítila jsem se v této roli tak nějak příjemněji. Ale ani mě nenapadlo, že by existovala možnost, aby tomu bylo jinak, než že bych si na to jen hrála.. Je to možná dané tím, že to u mě nebylo tak intenzivní jako je u lidí, kteří začnou uvažovat o tom, že by to nemusel být jen ta hra… Navíc si myslím, že jsem tušila, že role muže by pro mě byla v zaběhnutých vzorcích stejně matoucí jako role ženy :D

Každopádně rozumím tomu, když někdo vnímá, že to, že je žena/muž je něco zvláštně jiného než jak to v sobě cítí a v čem se cítí dobře. Jestli něco takového řešíte v sobě – vpusťte do toho energii srdce. Pomůže vás v této záležitosti nasměrovat tak i onak, neuzavírejte se dopředu žádné možnosti. Spojte se se Srdcem. A hlavně – nesnažte se být mužem nebo ženou dle nějakého vzoru. Nechte se vést Srdcem. Přestaňte naplňovat nějaké představy, jak něco má být. Dovolme si volně dýchat. Dovolme si důvěřovat Srdci. Není to sobecké, i když se může zdát, že to jde proti tomu, co je zažité nebo co se zdá dokonce „vědomé“. Ano, pusťte se představ, co je vědomé a duchovní.. Osvoboďte se od všeho, čím se svazujete představami druhých i těmi vlastními..

A jestli téma transsexuality řeší v sobě vaše dítě nebo někdo z rodiny – i tam do tohoto tématu vpusťte energii srdce. Nic víc třeba není, tam je vše potřebné ♥

Obecně si myslím, že téma transsexulity je jedním z těch, které lidstvo obecně otevírá tématu vtělení se do svého fyzického těla Srdcem. Není nenechte se zmást – není to téma pouze těch, kteří se cítí v „cizím“ těle z důvodu pohlaví. U nich je to jen takové zřejmější, citelnější.

Je to téma nás všech – být zde na Zemi vtěleni Srdcem ♥

Foto Moni Hruška ♥

You may also like

Leave a Comment